Środki na skórę atopową

1296x728_Atopic_Dermatitis_Treatment_Options

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba, na której choruje coraz większy odsetek mieszkańców Europy Zachodniej. Schorzenie to atakuje głównie dzieci, jednak może pojawiać się również u młodzieży i dorosłych.

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się przede wszystkim uprzykrzającym swędzeniem, suchością skóry oraz podatnością na podrażnienie.

W przypadku tej dolegliwości najważniejsza jest staranna pielęgnacja skóry, dzięki której można znacznie zminimalizować skutki schorzenia. Myjąc twarz zdecydowanie należy używać krem do cery wrażliwej. Łagodzenie podrażnień jest niezwykle ważne, gdyż to w dużej mierze one są odpowiedzialne za czerwoną skórę i jej nierównomierne łuszczenie się.

Krem do skóry atopowej powinien być używany nie tylko w czasie ostrego przebiegu zatopowego zapalenia skóry, ale także wówczas, kiedy choroba jest łagodniejsza i nie daje tak silnych objawów. Tylko regularna i systematyczna prewencja daje szanse na brak nawrotów ostrych stanów choroby.

Zanim kupi się samodzielnie krem na atopowe zapalenie skóry, powinno się wcześniej udać do dermatologa i z nim skonsultować cały proces leczenia oraz dbania o skórę. Działania na własną rękę czasami mogą tylko pogorszyć sytuację.

AZS to niestety schorzenie na całe życie, dlatego przez całe życie należy być świadomym swojej choroby i odpowiednio pielęgnować skórę przeznaczonymi do tego preparatami. Tylko tak można ustabilizować sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>