Konsekwencje terapii chorób afektywnych.

7142786591_2908d40d7b_k

Choroba afektywna, zwana również cyklofrenią, może przybierać postać jedno- lub dwubiegunową Postać jednobiegunowa, to powtarzające się co jakiś czas epizody depresyjne, natomiast przy dwubiegunowej, występują zarówno stany depresji jak i manii. Chorym podawane są antydepresanty oraz leki przeciwpsychotyczne, które niestety, poza efektem terapeutycznym, dają działania niepożądane.

U pacjentów, którzy muszą takie leki przyjmować może się pojawić nadwaga lub otyłość, cukrzyca i hiperlipidemia. Te schorzenia metaboliczne prowadzą w konsekwencji do obniżenia odporności, co z kolei może powodować zwiększoną tendencję do zapadania na choroby skórne.

7142786591_2908d40d7b_k

Za przykład może posłużyć choroba skóry, znana jako łupież pstry. Zachorowanie na nią jest spowodowane nadmiernym rozwojem jednego z drożdżaków, zwanego Pityrosporum, który należy do naturalnej mikroflory człowieka, obecnej na powierzchni skóry. Właśnie osoby, które chorują na cukrzycę czy też bardzo się pocą, są narażone na zachorowanie i niestety jest to choroba zakaźna.

Leczenie tej grzybicy skóry jest dość uciążliwe, ponieważ zdarzają się częste nawroty. W leczeniu mogą być stosowane leki homeopatyczne jedynie jako dodatek do podstawowego leku przeciwgrzybiczego lub antybiotyku wypisanego przez dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>